Ohlédnutí za Trnečkou – oblastním kolem soutěže dětských zpěváčků

image3

 

image2image4image1

V sobotu 12. března 2016 se komorním sálem  Malé scény Zlín rozezněly krásné slovácké a valašské melodie. Konalo se zde okresní kolo ve zpěvu lidových písní Trnečka, které uspořádal soubor Kašava a DDM Astra Zlín.

Také 12 dětí z Vizovic se na něj připravovalo, aby v konkurenci dalších 42 zpěváků obstály. Výběr písně vzhledem k věku a kraji, intonaci, rytmus, barvu hlasu, výslovnost a přirozený projev posuzovala porota ve složení Ludmila Bařinková, Magdalena Múčková a Lucie Uhlíková. Každý zpěváček zazpíval jednu píseň bez doprovodu a druhou s doprovodem, děti z Vizovic doprovodila cimbalistka CM Ocún, Adéla Kratochvílová.

Všem 42 zpěváčkům  se jejich vystoupení moc povedlo, ale porota nakonec musela vše vyhodnotit a do krajského kola, které se koná 10. dubna ve Valašských Kloboukách, mohla poslat 2 děti za kategorii do 9 let a 6 dětí za kategorii do 16 let.

1. místo v mladší kategorii si vyzpívala naše prvňačka Kristýnka Šimková a druhým postupujícím je Pavel Polách z Jasenné, také tanečník Vizovjánku. Na třetím místě taktéž zpěvačka z Vizovic – Karolína Ježková, která je náhradnicí.

Ve starší kategorii udělovala porota vždy dvě první místa, dvě druhá a dvě třetí. První místo obsadila Vanesa Poláchová, druhé Klára Šimková a třetí byla Jana Šolcová. A také první místo ve dvojhlasech obsadily sestry Vanesa a Sabina Poláchovy, druhé byly Jana Šolcová a Klára Šimková.

I všichni další zpěváci – Mirek Hába, Klárka Lutonská, Rozárka Provalilová, Markéta Pospíšilová a Adélka Ostravská si zazpívali s chutí a tak věřím, že i pro ně a četné diváky to byl pěkný den.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí v krajském kole.

J. Macková