Postup na celostátní přehlídku dětských folklorních souborů

Vizovjánek se již popáté probojoval do celostátního kola postupové soutěže!

V sobotu 23. března se v Domě kultury Vizovice představilo 12 dětských folklorních souborů na Oblastní přehlídce, kterou pořádal Vizovjánek ve spolupráci s městem Vizovice. Jednotlivá vystoupení hodnotila odborná porota. Vystoupily zde soubory ze Zlína, Horní Lidče, Liptálu, Vsetína a samozřejmě i 4 dětské skupiny Vizovjánku. Pořadatelství přehlídky je pro nás velká čest, vždyť na jediné odpoledne do Vizovic dorazily desítky krojovaných dětí. 

Podmínky pro soutěž jsou jasně dané – věkové omezení, kdy průměrný věk členů souboru nesmí přesáhnout 15 let, dále jednotlivá vystoupení nesmí být kratší než tři minuty a delší než minut deset. Soubor může vystoupit s programem, s kterým se už přehlídky účastnil, ale až po uplynutí pěti let. Odborná porota hodnotí také výběr tématu, pohybové a scénické zpracování, estetický a přirozený projev dětí, jejich hudebnost a zpěvnost.

Vybrané soubory pak postoupily na regionální přehlídku v Rožnově pod Radhoštěm, včetně dvou skupin Vizovjánku s pásmy „O zbojnickém pokladu“ a „Pec nám nepeče“.

27. dubna se obě skupiny Vizovjánku vypravily spolu s CM Ocún do skanzenu v Rožnově. Ve velké konkurenci dětských valašských souborů zaujalo porotu pásmo mladší skupiny s názvem „Pec nám nepeče“ a vysloužilo si postup na Celostátní přehlídku, která se uskuteční 15. června v Jihlavě.